• Slide image one
  • Slide image two
  • Slide image three
  • Slide image four
  • Slide image five
  • Slide image six
  • Slide image seven

Repertuar

  Nasze przedstawienia charakteryzują się różnorodnością form teatralnych. Każda  bajka łączy w sobie grę aktora żywoplanowego i animację lalkową (jawajki, kukły, pacynki)

       Ciekawe, szyte na miarę kostiumy teatralne, różnorodne lalki na tle rozbudowanej, kolorowej i przestrzennej scenografii stworzą klimat, który, mamy nadzieję, będzie dla dzieci niezapomniany.

       Chcemy, by nasza praca przybliżyła dzieciakom piękno teatru w Państwa placówce. Do teatru warto chodzić ale czasami też teatr może przyjść do Was.

 

 Bajki

         Po każdym przedstawieniu zapraszamy dzieci na krótką edukację stanowiącą uzupełnienie programu nauczania.

    

       1.     Przygody Niebieskiego Smoka

       2.     Leśne Śmieciuchy

       3.     Bajki ze strychu: „Słowik” Andersena

     4.     Gucio Chusteczka

 5.     Bajki ze strychu: „Ołowiany żołnierzyk” Andersena

 6.     Opowieść wigilijna

 7.     Czarodziejskie słówka

 8.     Bajki ze strychu: „Roszpunka” Braci Grimm

 9.     Bajki ze strychu: „Calineczka” Andersena

      10. Podróże Profesora Kalafiora cz.I "Afryka"

      11.  Podróże Profesora Kalafiora cz.II "Azja"

      12. Podróże Profesora Kalafiora cz.III "Na Biegunie"

      13. Bajka o Skrzatach

    

    

 

Zabawy okolicznościowe

Zabawa karnawałowa – „Szkoła Karnawału”

 „Mikołajkowa podróż”

 Dzień Dziecka – „Dzień Uśmiechu”

 Zabawa andrzejkowa – „Magia Wróżb”

 Rozpoczęcie roku szkolnego – „Hura! Jestem Przedszkolakiem!”

 Imprezy okolicznościowe na wybrany temat – na życzenie klienta

Duża i mała scena - imprezy plenerowe i okolicznościowe (konferansjerka, animacje, fabularyzowane zabawy z konkursami, klaunada, malowanie twarzy, balonowe zoo) 

 

- PRZYGODY NIEBIESKIEGO SMOKA - Pewnego razu z wielkiego jaja wykluwa się mały smok.. Nie pluje ogniem, nie straszy dzieci i nie zjada biednych owieczek. Słowem – bardzo różni się od swoich braci. Poza tym jest całkowicie  i kompletnie… niebieski. Wyrusza więc w magiczny świat bajek, by znaleźć odpowiedź na pytanie: dlaczego jestem inny? Czy pomoże mu nie do końca Dzielny Rycerz? Czy drewniany Pinokio udzieli mu odpowiedzi? Być może inne, bajkowe i znane Wam postaci będą pomocne? Śpiąca Królewna, Kopciuszek, Czerwony Kapturek? A może odpowiedź znajdzie zupełnie gdzie indziej?

Opowieść będąca w duchu tolerancji i akceptowania inności.

 

 - LEŚNE ŚMIECIUCHY - Rzecz dzieje się w pewnym lesie, który ludzie tak zaśmiecili, że wygląda jak wielkie wysypisko śmieci. Tu bohaterami nie są księżniczki, czy smoki, a stara, zepsuta pralka,stare radio i pęknięta muszla klozetowa.  Wyrzucone, zepsute sprzęty razem z chochlikiem Tosiem postanawiają rozprawić się ze Śmieciuchami, stworzeniami, które bardzo lubią śmiecić.

Zabawna, ekologiczna bajka z oryginalnymi bohaterami, niespotykaną scenografią i wielością ciekawych rekwizytów.

 

-  OPOWIEŚĆ WIGILIJNA - Piękna, klasyczna baśń autorstwa Karola Dickensa o tym, jaką radość daje pomaganie innym i że zawsze jest czas, by zmienić się na lepsze. Opowieść w nastroju świątecznym z piękną muzyką, w której rzeczywistość miesza się ze światem nierzeczywistym. To właśnie w czasie Świąt miłe wspomnienia powracają do nas nieoczekiwanie.

Taka właśnie beztroska przeszłość za sprawą duchów zapukała do starego, zgorzkniałego i skąpego Ebenezera Scrooge`a.

To historia szalenie uniwersalna, do której warto wracać kiedy za oknem pada śnieg, a ludzie w pośpiechu szukają prezentów

 

- PODRÓŻE PROFESORA KALAFIORA Każdy lubi podróże. Ale nasz Profesor Kalafior uwielbia je najbardziej ze wszystkich. Jako wielki badacz przyrody i zwyczajów zwierząt, zaprasza Was do wyprawy w egzotyczne rejony świata. A kiedy dacie ponieść się przygodzie, zobaczycie, że zwierzęta są jak ludzie. Mają swoje troski i radości. Głupiutka małpka okaże się bardzo mądrym stworzeniem. Groźny krokodyl to w rzeczywistości nieszczęśliwy osobnik, a pani żyrafa, razem ze swoją długaśną szyją, tak naprawdę chciałaby być trochę niższa.

         „Podróże Profesora Kalafiora” to przygoda z egzotyką dalekich kontynentów.

 

-  GUCIO CHUSTECZKA Gucio Chusteczka to trochę gapowaty chłopiec. Pech sprawił, że przeziębił się, ale za nic nie chciał iść do Pana Doktora. Bał się zaglądania do buzi, połykania tabletek, picia syropu. A gardełko bolało coraz mocniej, gorączka się wzmagała, nos czerwieniał od kataru…

            Czy przyjaciele pomogą mu w chorobie? Czy Gucio przekona się, że Doktora nie należy się bać? Co robić, by chorować jak najmniej i być zdrowym?

 

-  ROSZPUNKA - Pewnego dnia piękna dziewczyna o długich złotych włosach przypadkiem zakochuje się w dzielnym rycerzu. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie jej matka. Zła wiedźma Goteel postanowiła nie dopuścić do małżeństwa dwóch kochających się ludzi.

Klasyczna „Roszpunka” Braci Grimm w naszym wykonaniu jest zabawą teatralnymi konwencjami: aktorską i lalkową. I tu jak w każdej bajce zło triumfuje, ale tylko po to by ustąpić pola szczęśliwemu zakończeniu. Jest tu miejsce i na smutek i na radość, zadumę i oczywiście fantastyczny bajkowy nastrój namalowany kolorowymi dekoracjami i lalkami. Pragniemy też, wciągnąć dzieci w nasze przedstawienie, byśmy po trochu razem je wykonali. Zapraszamy do „Roszpunki” w wykonaniu aktorów Grupy Teatralnej Echo.

 

-  OŁOWIANY ŻOŁNIERZYK Czy można dzieciom opowiadać bajki o miłości i o poświęceniu? Oczywiście ze tak! H.Ch. Andersen całą swoją twórczość poświęcił dzieciom i pisał także o tych ważnych słowach. Jego wspaniały Ołowiany Żołnierzyk to właśnie taka opowieść o słowach, które może są jeszcze za trudne dla maluchów, ale na pewno w przyszłości okażą się bardzo ważne.

Pewnego razu ołowiana figurka żołnierzyka zakochuje się w laleczce baletnicy. Oboje byli zabawkami niesfornego chłopca, który szybko się nimi znudził. Baletnicę wyrzucił w ciemny kąt, a żołnierzyka przez okno na deszcz  -  i tu zaczyna się fantastyczna podróż ołowianej zabawki, która pokonując przeciwności losu i przeżywając różne, nieraz niebezpieczne przygody, trafia w końcu do …

Jeśli chcecie razem z nami poczuć moc przygody ołowianego żołnierzyka zaproście nas do siebie, nie zawiedziecie się.

 

-  CZARODZIEJSKIE SŁÓWKA - Pewnego razu, w leśnej chatce żyło sobie dwóch braci. Jeden był skromny i miły, drugi zaś chłodny i niegrzeczny. Przypadek sprawił, że pewnego dnia musieli wybrać się do lasu po chrust. Spotkali tam pewną tajemniczą starszą osobę.

            „Proszę”, „dziękuję”, „przepraszam” - te słowa zna każdy. Nie każdy jednak ich używa. Bajka „Czarodziejskie słowa” opowiada właśnie o konieczności dziękowania, przyznawania się do błędów czy bycia miłym i bezinteresownym. Bowiem całe dobro, które dajemy innym w końcu do nas wraca.

 

-  CALINECZKA Calineczka” H.Ch. Andersena to opowieść o tym, jak bardzo trudną drogę trzeba czasami przejść, by wreszcie spotkać szczęście. Tytułowa Calineczka, to malutka dziewczynka znaleziona pomiędzy płatkami kwiatu, której życie nie skąpiło złych przygód. Uległa, bezbronna i wykorzystywana przez wszystkich staje się coraz bardziej nieszczęśliwa i smutna. Jednak jej szczere i dobre serce sprawia, iż wreszcie los uśmiecha się do niej i na przyjacielskich skrzydłach Calineczka odlatuje ku tak upragnionemu szczęściu.

To ponadczasowa opowieść o wytrwałości i nie poddawaniu się nawet wtedy, gdy brakuje sił, by iść dalej.

 

- SZKOŁA KARNAWAŁU - Karnawał czas zacząć! -  Najwyższa pora przygotować się do tego. Zatem czekają Was najbardziej szalone tańce, które koniecznie każdy maluch powinien znać. Czy wiecie jak tańczy się „Kaczuchy”? A „Kankana”? „Macarenę”? „Greka Zorbę”? A może wymyślimy swój własny, najfajniejszy taniec na świecie?

             Poza tym nasi klauni przywiozą ze sobą wielki worek pełen zabaw i konkursów.

Nawet dorośli będą bawić się z nami!

 

- MIKOŁAJKOWA PODRÓŻ  -  No i stało się. Renifer Rudolf stracił swój czerwony nos, Śnieżynka się przeziębiła, bo ktoś ukradł jej szalik, zaginął worek z prezentami i co najważniejsze, ktoś porwał Świętego Mikołaja. Czy w to wszystko zamieszany jest nikczemny Ebenezer Scrooge?

     Dwaj przyjaciele: Jacek Placek oraz Krzysiek Misiek postanawiają odnaleźć zaginione świąteczne symbole i uwolnić Mikołaja. Dwóch to jednak za mało…

Czy dzieciaki pomogą?

      Tańcem, zabawą  i konkursami poprowadzimy dzieci w tę świąteczną podróż. Nie straszne nam przeprawy przez morza po lodowych krach, czy latanie nad chmurami! Zamienimy się razem z dziećmi w wielkiego Smoka! Najwięksi ponuracy zatańczą z nami Taniec Rozgrzewaniec, gdy będzie naprawdę zimno! A nawet kiedy nie będzie śniegu, my będziemy lepić bałwany!

     Przewodnikami w podróży będą Jacek Placek, Krzysiek Misiek - doświadczeni poszukiwacze Św. Mikołaja.          

- DZIEŃ UŚMIECHU - To najważniejszy dzień na świecie i nie wolno go spędzać na smutno. Dlatego też proponujemy Państwu spędzenie tego czasu z dwoma zabawnymi klaunami, którzy przywiozą ze sobą fantastyczne zabawy i przede wszystkim, jeszcze więcej śmiechu.

         Zapraszamy do fabularyzowanej zabawy, w której motywem przewodnim będzie najwspanialszy śmiech na świecie - śmiech dziecka.  

- HURRA!!! JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM! - Jak sprawić by maluszek poczuł się dobrze w Państwa placówce? To oczywiste, zacząć od zabawy: tańce przykucańce, tańce połamańce, lodowe figury, zabawy w których dorośli będą śmiać się ze swymi pociechami, magiczny worek pełen tajemniczych przedmiotów. To wszystko czekać będzie dzieci ze strony prowadzących dwóch zabawnych klaunów: Jacka Wielkiego Drożdżowego Placka i Krzyśka Wiecznie Zaspanego Miśka. ZAPRASZAMY!

Na koniec każdy maluch zostanie pasowany na małego i dzielnego przedszkolaka, czyli… Hurra! Jestem przedszkolakiem!.


- ZABAWA ANDRZEJKOWA-"Magia Wróżb" - „Magia wróżb” to rodzaj zabawy, którą proponujemy w Państwa placówce. Przypominamy i objaśniamy, jak powstają wróżby, o czym mówią i czemu służą. W dzisiejszych czasach to już tylko zabawa, którą można przybliżyć dzieciakom. To rodzaj świeckiej tradycji, która przetrwała do dziś i warto ją kultywować. Jak będzie miał na imię przyszły mąż? Czy będę bogaty? Szczęśliwy? Czy będę w przyszłości tym, kim chcę? Czy     z roztopionego wosku można wyczytać cokolwiek? A w herbacianych fusach można zobaczyć jakiś kształt?

Przybliżamy dzieciakom wróżby - wszystko w wesołej atmosferze zabawy. Zapraszamy do przygody z magią wróżb.